Novým interiérovým hitom sú epoxidové stoly

Nábytok zažíva rovnaké módne vlny, ako je tomu u oblečenia. Vždy je hitom niečo iné. V súčasnosti je módny predovšetkým retro dizajn a industriálny štýl. K obom týmto trendom prirodzene ladia epoxidové stoly. Epoxidové stoly lahodia oku a dávajú šmrnc modernému interiéru. Obvykle ide o stoly s doskou vyrobenou zo starého dreva, alebo z inak zaujímavých dosiek. Rôzne pokrivených, poškodených, z koreňovej časti stromov, ale aj z odrezkov dreva. Tieto drevá nemusia tvoriť súvislú dosku stola. Práve naopak. Rôzne medzery pomedzi dávajú priestor našej kreativite. Vylievajú sa čírou, alebo farbenou epoxidovou živicovou. Výsledok môže byť s dôrazom na drevo, alebo naopak, viac priestoru môže dostať živica. Záleží len a len na vašich preferenciách a umeleckom zámere.

Veľmi efektne vypadajú epoxidové stoly pri použití farbenej živice

Hitom je predovšetkým modrá farba živice. Pripomína totiž vodu a táto kombinácia s drevom vypadá veľmi exkluzívne. Narazíte ale aj na použitie čiernej živice, niekedy živice vo farbe slonovej kosti. Tie zas napodobujú rôzne intarzie, aj keď nie s mikrodetailmi, ale naopak, s modernými makroefektami. Dizajnéri však skúšajú aj ďalšie farby, vrátane červenej, alebo neónových odtieňov. Do živice sa však dajú zalievať aj iné predmety a ich vzájomnou kombináciou je možné vytvárať efektné stolné dosky. Kamene, mince, rôzne staré predmety. Avšak je to práve kombinácia dreva a epoxidovej živice, ktorá vypadá doslova ako šperk. A ten môže zdobiť aj váš interiér.

Zo starého nové

Vylievanie epoxidovou živicou sa hodí aj pre reštaurovanie starých kusov nábytku. Často majú rôzne praskliny, ktoré namiesto tradičného vytmelenia, vylejte epoxidovou živicou. Kľudne farbenou.

Epoxidová živica dáva materiálom nové vlastnosti

Drevený stolík pod umývadlo do kúpeľne nie je najideálnejším riešením. Ak však jeho vrchnú dosku zalejete do epoxidovej živice, stane sa vodeodolným. Takto dokážete aj z rôznych zaujímavých kusov dreva vytvoriť veľmi efektnú dosku, trebárs práve pod kúpeľňové umývadlo. Povrchy zaliate epoxidovou živicou sú taktiež tvrdé a chemicky odolné. Jednoducho sa tiež udržujú. Pokiaľ sa do živice pridajú farebné pigmenty, vzhľad dreva sa úplne zmení. Z dreveného kúsku získate kúsok dizajnový, ktorý je nenapodobiteľným. Pretože vzhľadom k technológii výroby, čo kus, to originál.

Chcete si kúpiť epoxidový stôl?

Ak si na výrobu takéhoto unikátneho dizajnérskeho diela netrúfate, krásne epoxidové stoly nájdete v e-shope Royal.sk. Malá slovenská firma vyrába nádherné stoly zalievané epoxidovou živicou. V ponuke nechýbajú jedálenské stoly, ale ani konferenční stolíky. Pokiaľ si nevyberiete z hotovej ponuky, vyrobiť si u firmy môžete dať aj epoxidový stôl na mieru. Úžasne vynikne nielen u vás doma, ale aj vo firme, kde napríklad nudnú zasadaciu miestnosť premení na dizajnový priestor.

Publikované: 16. 07. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová