Rolety: Najlepšia protislnečná ochrana interiéru

Ochrana súkromia, zatemnenie a tepelná ochrana. Rolety disponujú množstvom výhod, vďaka ktorým patria medzi najobľúbenejšie systémy ochrany okien.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, stačí sa s týmito výhodami v našom článku zoznámiť.

​Dokonalá izolácia pred svetlom, teplom a hlukom

Moderné rolety bodujú najmä v oblasti tepelnej izolácie, zatemnenia a zvukovej izolácie: Ak sú rolety zatvorené počas chladných mesiacov, napríklad cez noc, môžu prispieť k tepelnej izolácii domu cez izolačnú vrstvu vzduchu medzi roletou.

So zatvorenou roletou môže byť miestnosť úplne zatemnená a zvuk zvonku je výrazne stlmený. Rolety zaisťujú mimoriadne pokojnú atmosféru v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu.

​Ochrana pred zlodejmi

Rolety môžu za určitých podmienok dokonca prispieť k ochrane domu pred vlámaním. Existujú špeciálne bezpečnostné rolety v rôznych triedach odolnosti, ktoré sú odolné proti vlámaniu. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj senzory priblíženia, ktoré registrujú ľudí pred oknom. Ak sa dostanú príliš blízko, roleta sa krátko pohne, aby zlodeja odradila. A v kombinácii s kvalitnými sieťami proti hmyzu to platí dvojnásobne.

​Kvalita, ktorú si užívate roky

Rolety sa dnes vyrábajú najmä z hliníka. Takzvané hliníkové profily sú veľmi robustné a znesú vysoké plusové i mínusové teploty. Vďaka špeciálnej pene vo vnútri profilov sú obzvlášť odolné a tepelne izolačné.

Samozrejme, závisí od toho, do ktorého modelu investujete. Ani tie klasické látkové rolety v interiéri nie sú o nič horšie ako vonkajšie. Stačí sa zamerať na kvalitný materiál, ktorého výhody budete oceňovať roky.

Publikované: 27. 02. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová