Aby bolo vaše bývanie príjemne tiché, vyskúšajte kročajovú izoláciu

Vieme, že bývanie v panelových domoch je niekedy dosť náročné, a to hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade je to nutnosť zniesť sa a porozumieť si so všetkými susedmi naokolo, ktorých nie je práve málo. Potom je to hluk, ktorý spôsobujú, alebo ho naopak vytvárame mi svojimi možno ťažšími krokmi. Tieto veci sa dnes dajú však veľmi rýchlo vyriešiť. Stačí si vybrať dobrú kročajovú izoláciu. Jej výhod je hneď niekoľko a my si samozrejme o nich niečo teraz povieme.

Maximálna miera a vysoký výkon odhlučenia

To si môžete dopriať so spomínanou kročajovou izoláciou. Akustika vám už nebude robiť také problémy a vy sa budete doma vo svojom byte cítiť príjemne. Aby o vašom kroku nikto hneď nevedel, vyskúšajte ju! V porovnaní s klasickými gumovými izoláciami, tými z PE peny a minerálnej vlny, kročajová izolácia pri odhlučení bývania vysoko prekračuje normu. Je navyše certifikovaná a naozaj funguje.

Neovplyvní veľkosť obytnej plochy

Často sa pri vnútorných, ale aj vonkajších izoláciách stáva, že sa na jej úkor zmení veľkosť obytnej plochy. V prípade tejto akustickej izolácie vám to ale nehrozí, pretože účinnosť tohto izolačného materiálu nezávisí od jeho hrúbky, ale od iných vlastností, ako je dynamická tuhosť a podobne. Na rovnakých princípoch funguje aj špeciálna akustická pena, ktorej výhody pri takýchto zásahoch určite oceníte tiež. Ak si myslíte, že bežných 20 až 40 mm nie je veľa, po čase sa môžete veľmi rýchlo presvedčiť o pravom opaku.

Dokonalá dynamika

Niektoré izolácie sa snažia byť dostatočne pevné a iné si naopak zasa zakladajú na dostatočnej mäkkosti. Kročajová izolácia využíva zlatý stred, vďaka čomu je naozaj účinná pre všetky typy stavebných úprav interiéru. Vieme, že v niektorých stavbách nie sú vždy všetky plochy dokonale rovné, alebo jednoducho potrebujete prekryť vedenie niektorých inštalácií, kročajová izolácia s dobrou dynamikou si so všetkým týmito záležitosťami veľmi dobre poradí. Vyskúšajte ju a uvidíte, že aj vám spríjemní vaše bývanie veľmi jednoducho a rýchlo.

Publikované: 22. 05. 2018

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová