Bytové doplnky vyberajte dôkladne a s rozumom

Fáza zariaďovaní interiéru patrí medzi tie najobľúbenejšie. Nielen samotné podlahy, farba stien či nábytok, ale predovšetkým bytové dekorácie hrajú v dekorovanie veľkú úlohu. Pre niekoho sú doplnky do bytu len maličkostí, ktoré nevenujú až tak veľkú pozornosť ako spomínanému nábytku, no pravdou je, že bez vhodne zvolených doplnkov bude váš interiér pôsobiť neúplne. Vybrať pekné doplnky do bytu však vôbec nie je jednoduché a to najmä v dnešnej dobe, kedy je v obchodoch nájdete nekonečne veľa. Pri pohľade na preplnené police sa vám môže ľahko zatočiť hlava a tak buď zmätenie odídete z obchodu preč alebo v horšom prípade nakúpite bez rozmýšľania množstvo nepotrebných doplnkov, ktoré v konečnom dôsledku ani nevyužijete. V tomto smere je oveľa lepšie dať na odporúčanie influencerů, blogerov a youtuberov.

Doplnky do bytu - ako na to

Základným pravidlom pri nákupe bytových doplnkov je striednosť. Bohatá ponuka obchodov môže spôsobiť, že nakúpite doplnky do bytu, ktoré síce vyzerajú pekne, ale k vášmu štýlu zariadenia sa absolútne nehodí. Alebo sa tiež hodí, ale máte ich už toľko, že interiér pôsobí zbytočne preplneným dojmom, miestami až gýčovito. Premýšľajte a skôr ako nejaký doplnok kúpite, uistite sa, že sa bude veľkosťou, farbou, ale aj štýlom hodiť do vášho interiéru. Vizualizujte a predstavte si, kde spomínaný doplnok umiestnite, prípadne s akým iným doplnkom ho skombinujete. Všetko by malo materiálovo, ale aj farebne spolu ladiť - len tak môžete vytvoriť vkusný a oku lahodiace domov, ktorý ohromí každú vašu návštevu.

Doplnky do bytu - kvalita či kvantita

Keď nakupujete doplnky do bytu, myslite na to, že je lepšie investovať do zaujímavé a originálne veci, ako kúpiť niečo tuctové, niečo, čo nájdete v každej druhej domácnosti. Ak nájdete jedinečný bytový doplnok, ktorý sa vám páči, radšej si za neho priplaťte, pretože niekedy stačí naozaj len pár vkusne zvolených doplnkov v interiéri na to, aby ste vytvorili niečo zaujímavé a neprehliadnuteľné. Pokiaľ ide o farby, určite nie je dobré kombinovať príliš veľa odtieňov. Ideálne je zvoliť jednu dominantnú farbu a k nej jednu doplnkovou, pričom je lepšie siahať po neutrálnych a nadčasových farbách, ktoré sa vám po pár mesiacoch neokúkajú a budú vyzerať pekne aj po dlhšom čase.

Publikované: 15. 11. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová