Lepil ním už môj dedo, lepím ním aj ja

Spomeniete si ešte, čím váš dedo alebo babička opravovali rozbité veci?

Tento rok v lete som vytiahol na vodu môj starý čln a spomenul som si, koľko zábavy sme si v ňom s mojím dedkom užili. Prešiel s nami takmer desiatkou rokov a po čase bol samá záplata. To mu ale na kráse neubralo. Dedo si vždy vedel poradiť, stačil mu len jeho „chemáč“, chvíľka času a zase bol ako nový, len s ďalšou záplatou. Ani neviem, ako dlho ležal v garáži a napriek tomu, keď som ho nafúkol, vzduch neunikal. Bolo to až neuveriteľné. Moje deti sa s ním na rybníku poriadne vyšantili. Obľúbili si ho až tak, že ma prehovorili, aby som im kúpil ešte jeden, aby mohli viesť vodné boje. Nakoniec som podľahol a teraz máme nafukovacie člny dva. Je to veselý pohľad na jeden staručký, zaplátaný a druhý nový. Aj keď už aj ten má svoju záplatu. A čím som ju podľa vás lepil? Chemoprénom. Lepil ním už môj dedo a teraz aj ja.

Chemoprén používali už naši dedovia a babičky. Bol vo väčšine domácností ako pohotová a spoľahlivá záchrana pri rôznych opravách. Rozlepili sa vám topánky? Praskla vám nožička na okuliaroch? Rozbili ste vázu? Pretrhol sa vám opasok? Šliapli ste omylom na obľúbenú plastovú hračku svojej ratolesti? Alebo vám spadol kvetináč a rozpadol sa na dva kusy? To sú presne nehody, ktoré sa stávajú každý deň. Neviem prečo, ale vždy je to tá najobľúbenejšia vec. Nikdy sa vám nerozbije váza, ktorú ste dostali od svokry a ktorá sa vám nepáči. Vždy je to tá, ktorú máte ešte od babičky a už ako dieťa ste si ju obľúbili. Tieto veci sú nenahraditeľné, a tak ich musíte opraviť.

Vyberte si, čo potrebujete

Súčasný Chemoprén nie je iba jeden, existuje viac druhov podľa toho, čo lepíte. Môžete si vyberať.

Športujete a vaše topánky potrebujú opravu? Odpadol vám pri šprinte na autobus opätok? Máte žraloka na topánke? Pattex Chemoprén Obuv je lepidlo, ktoré dokáže precízne zlepiť rôzne druhy obuvi vrátane tej, ktorú namáhate najviac, čiže športovej. Lepidlo je po zaschnutí priehľadné, preto lepený spoj nie je vidieť. Vďaka odolnosti voči vode môžete s opravenými topánkami chodiť aj v daždi.

Praskol vám opasok? Rozlepilo sa ucho na kabelke? Praskla vám nožička na okuliaroch? Pattex Chemoprén Extrém situáciu zachráni vďaka veľkej lepiacej sile. Je priamo určený na lepenie, pri ktorom dochádza k namáhaniu spoja, napríklad na okuliaroch alebo opasku.

Rozbili ste vázu, kvetináč alebo keramickú sošku? Rozpadol sa vám vešiak v predsieni? Prasklo vám uško na vašom obľúbenom hrnčeku? Obľúbenej plyšovej hračke vášho syna odpadla labka? Alebo jednoducho máte doma toľko vecí na opravu a nechcete si kupovať viacero lepidiel? Potom všetko ľahko vyriešite lepidlom Pattex Chemoprén Univezál. Jeho použitie je univerzálne, zvládnete s ním väčšinu drobných opráv v domácnosti. Dokáže lepiť širokú škálu materiálov od kovu, cez drevo, až po kožu či plasty.

Chemoprén je možné si zakúpiť v hobby marketoch a drogériách.

Súčasný Chemoprén je rovnako šikovný pomocník ako pred rokmi. Poznáte ho z domácností svojich dedov a babičiek a v súčasnosti lepí rovnako spoľahlivo ako vtedy, možno ešte lepšie.

www.pattex.sk

Publikované: 23. 10. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová