Nový šat pre betónové schody

Schody sú v prvom rade prvok v dome, ktorý slúži na presun medzi poschodiami. Okrem toho sa ale dajú výborne využiť na dizajnové účely. Správne zvolené materiály použité na schodoch a zábradlí dokážu pekne dotvoriť atmosféru jednej miestnosti, ale dokážu aj akoby prepojiť obe poschodia.

Typy schodíšť

Každý z nás sa už určite stretol s rôznymi typmi schodíšť. Drevené, betónové, železné, točité, rovné... Druhov je naozaj veľa. Každý z nich pritom priestoru dodá inú atmosféru. Schodište je v porovnaní s inými prvkami v miestnosti (nábytok, dekorácie, atď.) väčšie, preto sa často považuje za dominantu miestnosti. Práve to je dôvod, prečo je dôležité pri designovaní schodov myslieť na výsledný efekt, ktorý sa môže iba použitím iného odtieňa farby úplne zmeniť.

Betónové schodištia

Asi najčastejšie využívaným typom schodišťa je betónové. Ako z názvu vyplýva, základnú konštrukciu tvorí betón, ktorý je obložený iným materiálom príjemnejším na pohľad. Na obklad sa väčšinou používa drevo, lebo je najlepšie čo sa týka tvarovania a do miestnosti prináša „prírodný“ pocit. Spoločnosť Novodrevis sa zameriava práve na samotné návrhy a následne aj tvorbu obkladov na schody na mieru.

Kov a sklo

Ak máte moderne zariadený interiér domu, pravdepodobne budete chcieť aby ste mali aj pekné moderné schody. Na tento účel výborne slúži kombinácia troch materiálov. Drevo plní úlohu základného obkladu, teda je na plochách samotných schodov. Moderný vzhľad celému schodišťu dodáva kombinácia skla a kovu. Využitím týchto materiálov dostanete minimalistický vzhľad, ktorý sa k dreveným schodom výborne hodí. Vďaka službám spoločnosti Novodrevis máte aj vy možnosť upraviť schodište vo svojom dome tak, aby čo najlepšie dopĺňalo zvyšok interiéru. Ich prístup k zákazníkovi je veľmi individuálny a profesionálny, čo znamená že každý dostane naozaj kvalitný návrh dotvárajúci atmosféru priestoru okolo schodišťa.

Publikované: 20. 04. 2019

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová