Viete, aký darček poteší skutočného umelca?

Umelci sú citlivé duše a mnohokrát im urobia najväčšiu radosť nemateriálne veci alebo darčeky, ktoré vyrobíte sami. Ak ste aj vy umelecky zameraný nebude problém namaľovať obraz, vyrobiť šperk alebo využiť svoju tvorivú energiu inak. Veď riginálnym darčekom môžu byť aj zdobené rámy na obrazy.

Darujte umelecký zážitok

Pohladením na duši môže byť koncert, divadelné predstavenie alebo návšteva galérie či výstavy fotografií. Vybrať môžete akciu presne podľa gusta človeka, ktorého chcete obdarovať, alebo vyskúšajte niečo nové, čo mu rozšíri obzory. Návšteva galérie môže byť inšpirujúca aj pre tých, ktorí doteraz neobjavili čaro výtvarného umenia. Umelecké obrazy môžu človeka povzbudiť aj mu vnuknúť nové nápady a inšpirácie. Za umelecký zážitok sa dá samozrejme považovať aj výstava moderného umenia alebo koncert obľúbenej kapely.

Buďte kreatívny

Nie ste práve ten typ, ktorý miluje umenie a dokáže ho aj tvoriť? Nemusíte mať obavy, vyrobiť darček vlastnými rukami nie je vôbec také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Existuje nespočetné množstvo video návodov ako si ozdobiť interiér pekným rámom na obrazy alebo fotkami, dekoráciami či šperkami. Nikto neočakáva dielo s umelecky vysokou hodnotou, najmä ak ste v tomto smere amatér.

Umelecké potreby

Venuje sa oslávenec umeniu aktívne? Potom mu môžete darovať aj umelecké potreby o ktorých viete, že ich využije. Ak máte obavy, či vyberiete správne, kúpte darčekovú poukážku a vyberie si sám. Ďalšou možnosťou sú rôzne kurzy, workshopy alebo prednášky, ktoré sú nie len užitočné ale často aj zdrojom novej inšpirácie a kontaktov. Umelecké kurzy nie sú určené len začiatočníkom ale aj pokročilým a skúseným umelcom, ktorí chcú svoju tvorbu posunúť ďalej či skúsiť niečo nové. Darčeky pre umelcov sa niekedy vyberajú ťažko, ale ak ide o blízku osobu iste budete tušiť, čo ho poteší a prekvapí najviac.

Publikované: 28. 07. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová