Všestranná šatníková skriňa, ktorá by vo vašej domácnosti nemala chýbať

Šatníková skriňa je neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti a pomáha nám uskladniť všetko naše oblečenie a bielizeň. Vďaka tomu sa nám predovšetkým lepšie darí udržať v dome poriadok. Pod šatníková skríň môžete rozumieť aj vstavanú skriňu či šatník a ich najväčšou výhodou je to, že bývajú naozaj priestranné, takže do nich odložíte všetko potrebné. Navyše šatníkovej skrine častokrát dotvárajú celkový dojem z miestnosti a spolu s ďalším nábytkom vytvorí dojem útulného domova. Sú vhodné do akejkoľvek miestnosti a to do spálne, detskej aj izby pre hostí i na chodbu, do šatne či predsiene. Ponuka obchodov vám dnes umožňuje vyberať si zo skutočne bohatej ponuky, tak neváhajte a kúpte si aj vy svoju šatníková skriňa.

Šatníková skriňa - ako vybrať tú správnu

Šatník môže mať mnoho podôb. Môžete si vybrať vešiakovou alebo Poličkové skriňu, ale najčastejšou voľbou je kombinácia oboch variantov, vďaka čomu získate priestor pre všetko vaše šatstvo. Základom pri výbere šatníkových skríň je voľba kvalitného materiálu a dostatočný priestor, ktorý musí byť navyše aj veľmi efektívne rozdelený. Každý jeden centimeter v skrini musí byť využitý! Ďalšie dôležité kritériá pri kúpe šatňové skrine sú jej rozmery, teda šírka, výška, ale aj hĺbka. Treba si preto vopred ujasniť, kam chcete skriňu umiestniť, ale nezabúdajte na to, že čím väčšia skriňa vyberiete, tým lepšie pre vás. Zvážte aj typ otvárania. Vo veľkých priestoroch je to v podstate jedno, ale v skromnejších miestnostiach je vhodnejšie šatníková skriňa s posuvnými dverami. Je to preto, že na otváranie potrebujete určitý priestor a klasické otváranie dvierok by vám nemuselo vyhovovať.

Šatníková skriňa z lamina? Prečo nie?!

To, ako dlho vám vaša skriňa vydrží, záleží najmä na materiáli z ktorého je vyrobená. Medzi najkvalitnejšie patrí skrine z masívneho dreva, ale tie vyžadujú určitú starostlivosť a patrí k najdrahším, preto mnohí ľudia hľadajú radšej iné riešenie. Výbornou alternatívou sú šatníkové skrine z laminovanej drevotriesky (lamino). Tie sú dostatočne odolné, stabilné a na rozdiel od masívnych skríň sa veľmi ľahko čistí. Obrovskou výhodou je aj fakt, že lamino sa vyrába v nekonečných odtieňoch a vzoroch, takže je veľmi jednoduché zladiť vašu novú skriňu s už existujúcim nábytkom.

Publikované: 01. 12. 2017

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová