Záhradné svietidlá - záhrada v inom svetle

Mať krásnu záhradu plnú voňavých kvetov, romantických zákutí a k tomu veľkú terasu, kde môžeme grilovať s priateľmi alebo len tak odpočívať, je snom každého z nás. Vytvoriť takú záhradu však určite nie je jednoduché a vyžaduje to veľa času, energie a predovšetkým peňazí, ale výsledný efekt stojí určite za to. V záhrade nesmie okrem iného chýbať aj kvalitné a spoľahlivé záhradné svietidlá, ktoré v nej vytvoria príjemnú atmosféru, osvetlí ju a vy sa tak môžete kochať pohľadom na ňu aj po západe slnka. Záhradné osvetlenie je ozdobou záhrady, preto si na jeho výbere treba dať naozaj záležať a vopred jeho umiestnenie dobre naplánovať.

Záhradné svietidlá pre príjazdovú cestu

Predstavte si ako večer sedíte na terase, nohy máte vyložené, víno v ruke a kocháte sa pohľadom na krásne osvietenú záhradu. Záhradné osvetlenie lemuje vašu terasu, ale aj príjazdovú cestu a malý chodníček z kameňov, ktorý vedie pozdĺž celej záhrady. Predstava je to krásna, preto je potrebné ju aj zrealizovať. Čo sa osvetlenie týka, platí, že najdôležitejšie je osvetliť príjazdovú cestu, vstup do domu, ale aj vjazd do garáže. Svietidlá, ktoré túto cestu osvetlí, by mali mať jasné, ale určite nie oslňujúce svetlo a ich úlohou je hlavne uľahčiť orientáciu v týchto miestach. Výborne sa sem hodí napríklad záhradné svietidlá so snímačmi pohybu - tzv. Senzory, čo znamená, že svetlá sa rozsvieti presne vtedy, keď je to potrebné.

Záhradné svietidlá pre záhradu i bazén

Pokiaľ si chcete osvetliť aj okrasnú časť vašej záhrady, bazén alebo terasu, máte na výber širokú ponuku svietidiel. Na terasy sa hodí najmä nástenné či závesné záhradné svietidlá, ktoré by ale mali byť v rovnakom štýle ako záhradný nábytok. Pre okrasnú časť záhrady sa využíva iný typ svietidiel, pričom veľmi obľúbené sú rôzne stĺpikové lampičky na solárny pohon, ktorými spestríte akúkoľvek časť vašej záhrady. Vodné hladiny či fontány môžete osvetliť svietidlami umiestnenými priamo pod hladinou vody, ale táto svietidlá musí byť dokonale izolované pred vodou a sklenené časti musia odolávať vskutku náročným podmienkam.

Publikované: 20. 03. 2019

Kategória: Záhrada

Autor: Ivana Kadlecová