Prečo by ste mali mať záhradu aj vy?

Záhrada je dokonalým miestom pre odpočinok. Môžete si v nej vychutnať poobednú kávičku aj vypestovať zeleninu. Možno premýšľate, či sa vám jednu mať oplatí. Samozrejme, ani záhrada nie je zadarmo. Naopak, jej udržiavanie vás pravdepodobne bude stáť čas. Aj tak vám ale prinesie mnoho radosti. Prečo by ste teda mali mať záhradu?

Môžete v nej hostiť priateľov

Všetko, čo potrebujete, je gril, drevené brikety a podpaľač. Potom vám už stačí len dobré mäsko, zelenina a hudba. Vytiahnete brikety a pre priateľov alebo rodinku ugrilujete celú kopu chutných pokrmov. Nielenže pri grilovačkách utužíte vzťahy, no aj sa pri tom zabavíte.

Doprajete si v nej relax

Po hektickom dni v práci prídete domov, kde na vás čakajú ďalšie povinnosti. Ide o nekonečný kolotoč, z ktorého pravdepodobne tak skoro nevystúpite. Chvíle relaxu sú preto o to cennejšie. A na teraske v záhrade si ich môžete dosýta vychutnať. Urobte si kávičku alebo osviežujúcu limonádu, vezmite si rozčítanú knihu a posaďte sa do tieňa. Chvíle strávené osamote vám pomôžu načerpať energiu do ďalšieho dňa.

Pestujte v nej jedlo

Okrem terasky si na svojej záhrade môžete vytvoriť aj záhradku na pestovanie byliniek a zeleniny. Záhradkárčenie je plnohodnotou fyzickou aktivitou, pri ktorej spálite nejaké tie kalórie a vypnete svoju myseľ. To ale, samozrejme, nie je všetko. Vlastná záhradka má mnoho ďalších výhod:
  • Je menej nákladná ako kúpa zeleniny a ovocia v obchode, takže ušetríte nemalú finančnú čiastku.
  • Naučíte sa pestovať vlastné jedlo. Ak by náhodou nastala pohotovostná situácia, budete sebestační.
  • Budete mať väčšiu kontrolu nad tým čo zjete. Neviete totiž, ako bola vypestovaná zelenina, ktorú kupujete v supermarkete.
  • Budete zdravší.
  • Môžete priučiť záhradkárčeniu aj svoje deti.
Čo na to hovoríte? Presvedčili vás tieto argumenty?

Publikované: 17. 08. 2020

Kategória: Záhrada

Autor: Ivana Kadlecová